Karma mokra bez zbóż

Produkty rodzinnej firmy produkującej wysokojakościowe karmy dla zwierzaków. Pomysł do stworzenia regionalnej produkcji karm dla zwierząt wziął się z pasji i miłości do czworonogów. Jako grupa żywieniowców zauważyli, iż na naszym rodzimym rynku karm dla zwierząt brakuje jakościowych produktów z czytelnym pochodzeniem surowców.

TURNA jest owocem prac żywieniowców, behawiorystów, technologów, a co najważniejsze pasjonatów naszych czworonożnych przyjaciół. Stworzyli odpowiednio dobrane formuły w oparciu o naturalne składniki. Karmy powstają z myślą o tym czego psi brzuszek potrzebuje najbardziej – mięso. Coraz częstszym trendem wśród producentów karm staję się używanie wypełniaczy karm w postaci zbóż. Zboża natomiast nie są naturalnym posiłkiem dla naszych milusińskich. Pies z natury pozostał, aż po dziś dzień mięsożercą i to właśnie wysokiej jakości mięso jest głównym składnikiem w karmach.

Cel

wdrożenie do produkcji jednobiałkowej i bezzbożowej karmy dla psów, której skład i zbilansowanie będą pozwalały na całkowite uniknięcie ryzyka wystąpienia kardiomiopatii rozstrzeniowej.

Idea opracowania karmy funkcjonalnej dla psów ma swoje uzasadnienie w wynikach ostatnich badań nad wieloma składnikami pokarmowymi, które dotychczas nie były uznawane za niezbędne, a które mogą zdecydowanie poprawić ogólny stan zdrowia tych zwierząt. Sama nazwa „funkcjonalna” sugeruje, że karma poza dostarczaniem niezbędnych składników pokarmowych (czyli spełnianiem zapotrzebowania pokarmowego) ma na celu także pełnienie pewnych funkcji.

W przypadku produktów funkcjonalnych zawsze rodzi się pytanie czy faktycznie zawierają one jakąś wartość dodaną, której nie posiada standardowa, zbilansowana karma komercyjna. Przygotowanie produktów funkcjonalnych jest jednak jednym z elementów zmieniającego się podejścia człowieka do żywienia zwierząt. O tych zmianach najlepiej świadczy fakt, że osobne karmy dla zwierząt w różnym wieku (psy młode, dorosłe, starsze), które są obecnie standardem, pojawiły się na rynku w połowie lat 70-tych XX wieku. Jeszcze później pojawiła się strategia żywienia dostosowanego do stanu fizjologicznego psów (ciąża, laktacja, psy pracujące) oraz uwzględniającego pewne predyspozycje zdrowotne (wrażliwa skóra, wrażliwy żołądek). Współcześnie wypracowane zasady żywienia i postępowania dietetycznego zwierząt towarzyszących człowiekowi pozwoliły bardzo precyzyjnie niwelować ryzyko powstania chorób dieto zależnych.

Pełny tekst – strona producenta

https://holna.pl/index.php/innowacje